„Cieszę się, że przełamaliśmy rywali”

– Mamy swoje przestoje w tym sezonie. Dziś było to widać w pierwszym secie. Ale fajnie, że udało nam się przełamać rywali w drugim i wygrać to spotkanie – stwierdził Szymon Jakubiszak na antenie Radia UWM FM, po ostatnim w tym sezonie meczu w Uranii.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dobrych humorach pożegnali się z olsztyńską publicznością. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, w pierwszym meczu o 7 miejsce, pokonali PSG Stal Nysę 3:1. Po pierwszej partii przegranej przez gospodarzy, olsztynianie byli górą w kolejnych partiach, zdobywając solidną zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym w Nysie.

Patrząc w pomeczowe statystyki, również zobaczymy przewagę gospodarzy. Akademicy z Kortowa dokładniej przyjmowali (56% pozytywnego przyjęcia przy 40% pozytywnego przyjęcia gości), zdobyli więcej punktów w bloku (16:11) oraz w polu serwisowym (7:6). Goście natomiast byli nieco skuteczniejsi w ataku (44% skuteczności przy 43% skuteczności rywali). Najwięcej „oczek” dla gospodarzy zdobył Szymon Jakubiszak (18), a dla gości Remigiusz Kapica i Wojciech Włodarczyk (po 16).

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!