„Chcemy zagrać z takim samym zaangażowaniem”


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn już w sobotę rozegrają rewanżowe spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Początek wyjazdowego meczu o godz. 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środowy wieczór, sprawili swoimi kibicom nie lada niespodziankę. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, pokonali wicelidera PlusLigi, ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:1. Po pierwszej partii, wygranej wysoko przez gości (25:15), w kolejnych trzech górą byli akademicy. Z dorobkiem 24 punktów, olsztynianie zajmują 10 miejsce w ligowej tabeli.  

Był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w każdym elemencie: na zagrywce, obronie i ataku. Cały zespół zagrał kapitalnie – przyznaje Dima Teryomenko.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli lepiej dysponowani na zagrywce (6:2) oraz w bloku (7:4). Jastrzębianie natomiast, byli dokładniejsi w przyjęciu (50% do 40%). Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik skuteczności w ataku (po 51%). Najskuteczniejszym w ekipie z Olsztyna był Damian Schulz (23 pkt.), a u gości – Mohamed Al Hachdadi (16 pkt.).

Do spotkania rewanżowego dojdzie dość szybko, bowiem już w sobotę, o godz. 14:45. Siatkarze Indykpolu AZS rozpoczęli długą podróż do Jastrzębia-Zdroju w piątek, o godzinie 6:00 – do przejechania jest bowiem aż 540 kilometrów. Historia ostatnich pojedynków, przemawia za ekipą ze stolicy Warmii i Mazur – wyjazdy w sezonach 2018/2019 i 2019/2020, zakończyły się zwycięstwem olsztynian (3:2 i 3:0).

Czy przez trzy dni może się coś wydarzyć? Okazuje się, że tak. Luke Reynold nie jest już trenerem ekipy z Jastrzębia-Zdroju, o czym klub z południa Polski poinformował oficjalnie w czwartkowe popołudnie. W sobotnim meczu, rolę pierwszego szkoleniowca będzie pełnił jego dotychczasowy asystent – Leszek Dejewski.

A jak to wygląda w ekipie z Olsztyna? – Zbyt dużych zmian w strategii oraz taktyce nie będzie. Chcemy zagrać z takim samym zaangażowaniem, jak podczas środowego meczu w Uranii. Najważniejsze, że zaczęliśmy wierzyć w swoją grę – kończy środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Początek sobotniego meczu w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 14:45. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.