„Chcemy wciąż trenować nasz system gry”


Chcielibyśmy wciąż trenować nasz system gry, skupić się na swoich indywidualnych zadaniach i wygrać jako drużyna – mówi Jakub Ciunajtis, libero Indykpolu AZS Olsztyn przed sparingowym dwumeczem z Treflem Gdańsk w Olsztynku. W piątek gramy o godz. 17:00, a w sobotę – 12:00. Bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn są już po pierwszym spotkaniach sparingowych. Przypomnijmy – zawodnicy prowadzeni przez Marcina Mierzejewskiego, w miniony weekend zmierzyli się z Ślepskiem Malow Suwałki w Węgorzewie. Bilans akademików z Kortowa to jedno zwycięstwo (3:2) i jeden remis (1:1). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur przystąpiła do spotkań kontrolnych bez czterech zagranicznych siatkarzy, którzy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W autokarze zabrakło także Dawida Siwczyka, który z powodu choroby pozostały w Olsztynie.

Co na temat rozegranych spotkań kontrolnych może powiedzieć Jakub Ciunajtis? – Początek był bardzo ciężki. Obejrzeliśmy jednak zapis wideo i po rozmowach z trenerem stwierdziliśmy, że można było dostrzec więcej pozytywów. Dlatego te dwa pierwsze mecze oceniłbym pozytywnie – przyznaje siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn.

I dodaje: – Na treningach pracujemy dalej system blok-obrona, bo tutaj wciąż mamy wiele do poprawy. Mimo, iż podczas pierwszych gier kontrolnych kilka elementów wyglądało dobrze, jest to dość ciężki aspekt, który musimy dopracować do perfekcji.

W najbliższy piątek oraz sobotę, olsztynianie dwukrotnie zmierzą się z Treflem Gdańsk, a miejscem rozegrania spotkań będzie Olsztynek (Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej numer 1). Gdańszczanie do tej pory rozegrali trzy sparingi, wszystkie zakończone ich zwycięstwem (Projekt Warszawa 3:1 i dwa razy norweski TIF Viking Bergen – 5:0 i 4:0). Trener Igor Juricić nie mógł w nich skorzystać z pomocy zawodników, którzy są razem ze swoimi reprezentacjami – Karola Urbanowicza, Lukasa Kampy (Niemcy), Voitoo Köykkä (Finlandia) oraz Jana Martineza Franchi (Argentyna).

Jaki cel przyświeca zespołowi z Olsztyna na najbliższe konfrontacje sparingowe? – Chcielibyśmy wciąż trenować nasz system gry, skupić się na swoich indywidualnych zadaniach i wygrać jako drużyna – kończy libero ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Początek piątkowego sparingu o godz. 17:00, a sobotniego – o godz. 12:00. Wstęp na oba mecze jest płatny – wejściówka kosztuje 10 złotych. Dzięki uprzejmości Organizatorów, Klubu UKS Olimpijczyk Olsztynek, mamy możliwość wykonania testów naszego nowego, niezależnego systemu biletowego, który opracowaliśmy wspólnie z naszym Partnerem Technologicznym – firmą CAIRO-soft. Proces zakupu jest prosty i intuicyjny. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i przepraszamy za niedociągnięcia (mamy nadzieję, że będzie ich jak najmniej).