„Chcemy być dobrze przygotowani do play-off”


Dla nas najważniejszy jest nasz zespół. Jedziemy, aby zwyciężyć, ale chcemy pokazać się z dobrej strony i przygotować się pod fazę play-off – mówi Javier Weber przed poniedziałkowym, wyjazdowym spotkaniem z PGE Skrą Bełchatów. Początek meczu o godz. 20:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony poniedziałek odnieśli 17 zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała na wyjeździe z Cuprum Lubin 3:2, lecz przebieg meczu diametralnie różnił się od pierwszej konfrontacji tych drużyn (Indykpol AZS wygrał 3:0 -red.). Cuprum prowadziło już 2:1, lecz ostatnie dwie partie padły łupem akademików z Kortowa, którzy zdobyli dwa punkty. Warto również nadmienić, iż jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, olsztynianie mieli już zapewniony awans do fazy play-off.

Przede wszystkim jestem zadowolony z wygranej – przyznaje Javier Weber, szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn. – Mieliśmy kilka słabszych chwil, lecz zespół potrafił rozwiązać napotkane problemy. W pierwszych trzech setach popełniliśmy sporo błędów. Potem udało nam się wrócić do gry i to jest najważniejsze.

I dodaje: – Ostatni tydzień był dla nas bardzo ciężki. Pracowaliśmy więcej na siłowni oraz nad taktyką, aby dobrze przygotować się do play-off.  

Mimo, że do zakończenia fazy zasadniczej pozostały dwa spotkania (z PGE Skrą Bełchatów i Cerradem Enea Czarnymi Radom – red), to siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wiedzą, że zakończą ją na 7. miejscu – układ w tabeli nie pozwala już bowiem na awans oraz spadek akademików z Kortowa przynajmniej o jedną pozycję. Co według sztabu szkoleniowego należy poprawić przez najbliższe dwa tygodnie?

Nasza drużyna charakteryzuje się mocnym serwisem. Często ryzykujemy i kiedy dobrze nam to wychodzi, jesteśmy w stanie zrobić różnicę na boisku. Popełniamy jednak przy tym sporo błędów i musimy nad tym popracować. Skupiamy się na systemie blok-obrona, side-out, aby być w stanie wyprowadzić skuteczną kontrę. Ważna jest także dla nas ocena sytuacji na boisku – podkreśla argentyński szkoleniowiec akademików z Kortowa.

I dodaje: – Z całą pewnością dokonamy pewnych zmian w naszym składzie. Chciałbym, aby wszyscy siatkarze zagrali w tych dwóch meczach. To dla nas ważne przed fazą play-off, aby wszyscy byli gotowi na 100%.

Dla wielu kibiców postawa PGE Skry w tym sezonie nie była zadowalająca. Otwarcie mówili również o tym siatkarze z Bełchatowa. Jednak zmiana na stanowisku trenera (Andrea Gardini zastąpił Joela Banksa), spowodowała znaczną poprawę gry dziesięciokrotnego Mistrza Polski. Skra zajmuje obecnie 9 miejsce w ligowej tabeli i traci tylko cztery punkty do ósmego miejsca, dającego awans do play-off.

Drużyna po wodzą Gardiniego w ostatnich trzech spotkaniach zdobyła osiem punktów. Skra pokonała Grupę Azoty ZAKSA (3:0), Cerrad Enea Czarnych (3:1) oraz Jastrzębskiego Węgla (3:2). Z dobrej strony pokazali się m.in. Aleksander Atanasijevic, Dick Kooy, Filippo Lanza czy Karol Kłos. W podstawowym składzie zobaczymy również Mateusza Bieńka, Lukasa Vasinę, Grzegorza Łomacza oraz Jędrzeja Gruszczyńskiego (Indykpol AZS 2020-2022), który dołączył do ekipy z Bełchatowa w połowie sezonu.

W pierwszym meczu pomiędzy drużynami z Olsztyna i Bełchatowa, lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS, zwyciężając 3:1. W bilansie bezpośrednich spotkań lepszym bilansem może pochwalić się PGE Skra – 45:19. Akademicy z Kortowa po raz ostatni wygrali w Bełchatowie 12 kwietnia 2022, w pierwszym meczu ćwierćfinałowym (3:1). Co zatem wydarzy się w poniedziałkowym meczu?

Dla nas najważniejszy jest nasz zespół. PGE Skra ma swoje problemy, lecz my również musimy się z nimi zmierzyć. Oczywiście, jedziemy, aby zwyciężyć, ale chcemy pokazać się z dobrej strony i przygotować się pod fazę play-off – kończy Javier Weber.

Początek poniedziałkowego spotkania w Bełchatowie o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
27 marca 202320:30PlusLigaSezon 2022/202329 kolejkaKarol Butryn

Miejsce spotkania

Hala Energia
Hala Energia, 11, Henryka Dąbrowskiego, Osiedle Okrzei, Bełchatów, powiat bełchatowski, województwo łódzkie, 97-400, Polska