„Były fajne momenty w naszej grze”


Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – chcieliśmy zagrać fajną siatkówkę. Były przestoje, ale także dobre momenty w naszej grze – powiedział Szymon Jakubiszak na antenie Radia UWM FM po niedzielnej wygranej w Iławie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie zakończyli fazę zasadniczą. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali przed własną publicznością Cerrad Enea Czarnych Radom. Choć pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gości, w kolejnych trzech górą byli akademicy z Kortowa, którzy zdobyli komplet punktów. Statuetka MVP przypadła Szymonowi Jakubiszakowi.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli górą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dokładniej przyjmowała (53% pozytywnego przyjęcia przy 41% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (54% skuteczności przy 48% skuteczności gości), zdobyli więcej punktów blokiem (7:4) oraz na zagrywce (13:6). Najwięcej punktów w drużynie Indykpolu AZS zdobył Jan Król (16 pkt.) , a w ekipie Cerradu Enea Czarnych – Damian Schulz (21 „oczek”).

To nie był taki sam mecz, jak każdy, podczas sezonu ligowego. Staraliśmy się do niego podejść profesionalnie, ale i z szacunkiem do rywala. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – chcieliśmy zagrać fajną siatkówkę. Były przestoje, ale także dobre momenty w naszej grze. Odnośnie swojej gry, to chciałbym mieć więcej bloków, czasami zabrakło mi chłodnej głowy. W ataku szło mi dobrze. Ogólnie jednak jestem zadowolony. Jeśli chodzi o play-off, chcemy powalczyć. Mam nadzieję, że w Zawierciu będzie tak samo, jak w pierwszym starciu w tym sezonie! – powiedział Szymon Jakubiszak na antenie Radia UWM FM po niedzielnej wygranej w Iławie.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!