B. Lipiński: Potrzebowaliśmy zwycięstwa jak powietrza


– Potrzebowaliśmy zwycięstwa jak powietrza. Zagraliśmy fajne spotkanie. Wytrzymaliśmy trudne momenty, co nie udawało nam się w ostatnich potyczkach – stwierdził po sobotniej wygranej Bartłomiej Lipiński na antenie Radia UWM FM.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, sobotnie zwycięstwo nad Cuprum Lubin było 6. wygraną w tym sezonie. Z dorobkiem 17 punktów, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje w ligowej tabeli 11. miejsce. Do końca 2022 roku, akademikom z Kortowa pozostały 4 spotkania – najbliższe już w środę, ponownie w Iławie, a rywalem będzie PGE Skra Bełchatów (godz. 16:15).

Z dobrej strony w sobotnim meczu pokazał się Bartłomiej Lipiński, który zdobył 11 punktów (56% skuteczności w ataku). Co po spotkaniu powiedział przyjmujący akademików? – Potrzebowaliśmy zwycięstwa jak powietrza. Zagraliśmy fajne spotkanie. Wytrzymaliśmy końcówkę pierwszego seta, gdyż zrobiło się bardzo ciepło. Jeśli nasz rywal wygrałby inauguracyjną partię, to mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. Wytrzymaliśmy trudne momenty, co nie udawało nam się w ostatnich potyczkach – powiedział Lipiński na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!