Awansem z Jastrzębskim Węglem


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn już we wtorek rozegrają kolejne, ligowe spotkanie. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, rozegrają awansem spotkanie 12. kolejki z Jastrzębskim Węglem. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 17:30! 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czterech spotkaiach PlusLigi, odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali tylko jedną porażkę. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, pokonali Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice (oba mecze po 3:2) oraz Asseco Resovię Rzeszów (3:1). Akademicy z Kortowa musieli uznać wyższość jedynie Aluron Virtu CMC Zawiercie (1:3). Z dorobkiem 7 punktów, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje w ligowej tabeli 6. miejsce.

W miniony piątek, siatkarze Indykpolu AZS i GKS Katowice zagrali #DlaNiepodległej, świętując 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości, a trybuny Hali Urania zamieniły się w piękną, biało-czerwoną flagę. Po pierwszych dwóch setach wygranych przez gospodarzy, kolejne dwie partie należały do przyjezdnych. W tie-breaku lepsza okazała się ekipa ze stolicy Warmii i Mazur. Jak na to spotkanie spogląda Wojtek Żaliński? – Był to szarpany i nie najlepszy mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza na zagrywce – przyznał przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – W trzecim i czwartym secie „wprowadziliśmy” rywala do gry, pozwalając ekipie gości być skutecznym, dzięki czemu wyszarpali z Uranii jeden punkt. Najważniejszy jest wynik tie-breaka. Liga jest wyrównana, mogą padać różne wyniki, a wygrana jest zawsze bezcenna.

Po wolnej sobocie, w niedzielę akademicy odbyli dwa treningi – jeden, nad którym pracowali nad aspektami fizycznymi, a drugi poświęcony był w pełni taktyce i elementom siatkarskim. W poniedziałkowy poranek drużyna wyruszyła w długą, bo aż liczącą 533 kilometrów podróż do Jastrzębia-Zdroju. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, rozegrają we wtorek awansem spotkanie 12. kolejki z Jastrzębskim Węglem (godz. 17:30). Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany 28 grudnia, lecz ze względu na wyjazd poszczególnych zawodników obu klubów na zgrupowania reprezentacji narodowych przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, włoscy szkoleniowcy drużyn z Olsztyna i Jastrzębia, zgodzili się na przełożenie spotkania.

W ekipie prowadzonej przez dobrze znanego w Olsztynie trenera Roberto Santilliego, przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Z zespołem pożegnali się m.in Dawid Gunia, Wojtek Ferens i Grzegorz Kosok. Drużynę z Górnego Śląska zasilili Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Graham Vigrass czy Dominik Depowski. Trzon pozostał niezmienny  – tworzą go Dawid Konarski, Lukas Kampa, Julien Lyneel, Christian Fromm, Jakub Popiwczak czy Piotr Hain. 

W czterech rozegranych do tej pory spotkaniach, wtorkowi rywale akademików z Kortowa, odnieśli trzy zwycięstwa (BKS Visła Bydgoszcz i Cuprum Lubin, MKS Będzin po 3:0) oraz dwie porażki (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PROJEKT Warszawa po 0:3). Z dorobkiem 9 punktów, jastrzębianie w tabeli plasują się na 4. miejscu.

– PlusLiga gna jak szalona, gramy co trzy dni i ciężko jest nam być gotowym do następnego meczu z dnia na dzień – przyznał Mateusz Nykiel, statystyk Indykpolu AZS Olsztyn. – Dużo powiedział nam sobotni mecz Jastrzębskiego z PROJEKTEM Warszawą, bo to tej pory nasi rywale mierzyli się głównie ze słabszymi rywalami. Czeka nas ciężkie spotkanie, przy pełnej hali kibiców. Uważam, że w naszej drużynie drzemie spory potencjał i jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Mamy dobre wspomnienia z wyprawy w minionym sezonie (wygrana 3:2 – red.), więc dlaczego nie powtórzyć tego już we wtorek?

Początek meczu w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 17:30. Transmisja meczu w Polsacie Sport, Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych Klubu (facebook.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować spotkanie, pokazując również jego kulisy.