Alan – dziękujemy!


Najlepszy atakujący i punktujący rozgrywek PlusLigi. Rozegrał 33 spotkania, w których zdobył 623 punkty. Trzykrotnie został nagrodzony statuetką MVP za najlepszego zawodnika meczu. Po roku spędzonym w stolicy Warmii i Mazur, Alan Souza odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Dla Alana Souzy był to pierwszy sezon w PlusLidze. Brazylijski atakujący do tej pory bronił barw takich klubów jak: Sada Cruzeiro Vôlei, SESI São Paulo czy Apan/Eleva. Alan to także podstawowy atakujący reprezentacji Brazylii, z którą odniósł wiele sukcesów. W seniorskiej kadrze, zwyciężył m.in w Mistrzostwach Ameryki Południowej, Pucharze Świata i Siatkarskiej Lidze Narodów.

W obecnym sezonie, zawodnika mogliśmy zobaczyć w 33 spotkaniach, w których zdobył 623 punkty – 523 w ataku (49% skuteczności), 60 w bloku oraz 40 w polu serwisowym. Jego najlepszym wynikiem jest zdobycie 29 „oczek” podczas wyjazdowego starcia z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zwyciężył także w rankingu najlepiej atakujących (29 pkt przewagi nad drugim Bartłomiejem Bołądziem) oraz najlepiej punktujących (wyprzedzając o 27 pkt Karola Butryna). Trzykrotnie został nagrodzony statuetką MVP za najlepszego zawodnika meczu.

Po roku spędzonym w stolicy Warmii i Mazur, Alan Souza żegna się z Indykpolem AZS Olsztyn. – Chciałbym podziękować wszystkim za mimiony sezon. Był on dla mnie niesamowity. Wielkie ukłony i podziękowania także dla naszych Kibiców, którzy tłumnie przychodzili na każdy mecz w Uranii. Wasz doping i wsparcie na długo pozostanie w pamięci! – przyznaje sam zawodnik.

Chciałbym podziękować reprezentantowi Brazylii, Alanowi, za reprezentowanie barw Indykpolu AZS Olsztyn. Według mnie, jest on jednym z najlepszych atakujących na świecie, co potwierdził, wygrywając ranking na najlepszego punktującego w minionym sezonie. Chcieliśmy zatrzymać Alana na nowy sezon, jednak nie byliśmy w stanie konkurować z drużyną w Japonii. Jest mi przykro z powodu odejścia Alana – życzymy mu wszystkiego dobrego w przyszłości – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Alan – to była przyjemność oglądać Twoją grę na boiskach PlusLigi! Życzymy powodzenia!