Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwa z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, wygrali z Asseco Resovią Rzeszów 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Kuba Hawryluk!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do sobotniego starcia z Asseco Resovią Rzeszów, przystępowali po dwóch zwycięstwach z rzędu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, pokonała na wyjeździe PGE GiEK Skrę Bełchatów oraz Exact Systems Hemarpol Częstochowa (oba spotkania po 3:0). Tym samym, olsztynianie wciąż pozostali w grze o fazę play-off. – Potrzebowaliśmy zwycięstw. Wcześniej graliśmy dobrze, lecz nie mogliśmy odnieść zwycięstw. Dlatego te dwie wygrane są dla nas bardzo cenne  – mówił przed tym spotkaniem Alan Souza, atakujący Indykpolu AZS.

Sobotnie spotkanie, przy wypełnionej po brzegi Hali Urania, olsztynianie rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Armoa, Karlitzek, Jakubiszak, Sapiński, Souza, Hawryluk (libero).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Na mocne ataki Karlitzka, goście odpowiadali uderzeniami Cebluja. Z przodu przez cały set byli akademicy z Kortowa, którzy otrzymali kilkupunktową przewagę, pewnie zwyciężając 25:21. W drugim secie role się odwróciły. Trener Medei wprowadził zmianę na rozegraniu (Drzyzga zmienił Kozuba), przez co znacznie poprawiła się gra przyjezdnych. Rzeszowianie wygrali 25:18, doprowadzając do wyrównania.

Trzecia i czwarta partia to pełna dominacja siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Zmiany, które dokonał trener Javier Weber (wprowadzenie m.in. Tuanigi czy Szymendery), przyniosły pozytywny efekt. Akademicy z Kortowa grali pewnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając 26:24 i 25:20. Tym samym ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zrobiła kolejny w kierunku awansu do fazy play-off. Statuetkę MVP otrzymał Kuba Hawryluk.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice (poniedziałek, 26.03, godz. 17:30). Akademicy powrócą do Hali Urania we wtorek, 5.03, w starciu z Enea Czarnymi Radom (godz. 18:20). Bilety wkrótce będą dostępne na bilety.indykpolazs.pl.