Tagi:
Daniel Pliński,
Dawid Siwczyk,
Grzegorz Krzan,
Jakub Ciunajtis,
Jakub Majchrzak,
Jan Hadrava,
Johannes Tille,
Kacper Goździkiewicz,
Kacper Sienkiewicz,
Karol Borkowski,
Kuba Hawryluk,
Łukasz Kozub,
Marcin Mierzejewski,
Mateusz Janikowski,
Moritz Karlitzek,
Paweł Cieślik,
Paweł Halaba,
Seweryn Lipiński,
Szymon Patecki
Po prawie pięciu miesiącach przerwy od ostatniego meczu ligowego (23 marca), akademicy z Kortowa wrócili do zajęć. Początek okresu przygotowawczego to badania medyczne oraz lekkie treningi na plaży. Jeszcze w tym tygodniu drużyna wejdzie do Hali Urania.
Kuba Hawryluk i Szymon Jakubiszak otrzymali powołanie do szerokiej reprezentacji Polski, z którą Nikola Grbić będzie chciał rozpocząć pracę podczas nadchodzącego sezonu reprezentacyjnego. Gratulujemy!
O której rozpoczęliśmy wyjazd, a o której go zakończyliśmy? Ile trwała podróż do Gorzowa Wielkopolskiego i co działo się w trakcie całego wyjazdu? Zobaczcie naszą całą pódróż w 180 sekund.
Kuba Hawryluk zajął 5. miejsce, a Szymon Jakubiszak 10. lokatę w 64. Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur. Dodatkowo, Szymon otrzymał tytuł Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna, a Prezes naszego Klubu, Tomasz Jankowski, został uhonorowany tytułem Działacza Roku.
Co jest w stanie powiedzieć po tygodniu wspólnych treningów z Danielem Plińskim? Jak ocenia kończącą się powoli rundę zasadniczą sezonu 2024/2025 w PlusLidze i szanse kortowskiej drużyny na awans do fazy play-off? Posłuchajcie audycji AZS na Fali w Radio UWM FM, z Kubą Hawrylukiem w roli głównej.
– Jeśli wygramy w sobotę, to bardzo zbliżymy się do czołowej ósemki, więc wszystko jest jeszcze otwarte. Zostało jeszcze kilka spotkań, więc wszystko jest w naszych rękach – mówi Kuba Hawryluk przed sobotnim spotkaniem z Barkomem Każany Lwów w Hali Urania. Początek meczu o godz. 20:30, bilety są jeszcze dostępne!
– Myślę, że mamy dużo do poprawy. Z plusów? W trzecim i czwartym secie biliśmy się jak równy z równym. Szkoda, że tak późno weszliśmy na taki poziom – stwierdził Kuba Hawryluk po piątkowej porażce w Uranii na antenie Radia UWM FM.
Utalentowany polski libero, który dość szybko zyskał sympatię olsztyńskich Kibiców. Dzięki dobrej postawie w minionych sezonach, dwukrotnie otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Kuba Hawryluk podpisał nową umowę i zostaje w stolicy Warmii i Mazur do 2027 roku!
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższą sobotę rozpoczną rundę rewanżową rozgrywek PlusLigi. Rywalem ekipy prowadzonej przez Marcina Mierzejewskiego będzie PGE GiEK Skra Bełchatów. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 17:30.
– Myślę, że my też możemy być zadowoleni. Z meczu na mecz wyglądamy lepiej. W końcu przełamiemy się i też będziemy rozstrzygać takie długie mecze na naszą korzyść- powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM, po piątkowym spotkaniu w Częstochowie.