Memoriał Huberta Jerzego Wagnera za nami!


Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce, podczas XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Impreza, która przez trzy dni odbywała się w Krakowie, zakończyła się zwycięstwem Brazylii. 

Cztery reprezentację wzięły udział w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbył się w dniach 1-3 sierpnia w Krakowie. Do stolicy Małopolski zjechały reprezentacje Brazylii, Finlandii, Serbii, no i oczywiście gospodarze imprezy – ekipa biało-czerwonych. Zarówno dla Polaków, jak i dla pozostałych ekip, Memoriał był ostatnią próbą przed walką o miejsce w igrzyskach w Tokio. Igrzyska, w których ostatni medal zdobyliśmy w 1976 roku w Montrealu – złotą drużynę prowadził wówczas Hubert Jerzy Wagner. 

Podczas pierwszego dnia Memoriału, podopieczni trenera Vitala Heynena, pokonali 3:1 reprezentacje Serbii. Brazylijczycy natomiast nie mieli żadnych problemów, aby w trzech setach uporać się z Finlandią.

Drugiego dnia turnieju rozgrywanego w krakowskiej Tauron Arenie, doszło do najciekawiej zapowiadającej się konfrontacji. Biało-czerwoni zmierzyli się z Canarinhos. Po czterech partiach zaciętej rywalizacji, lepsi okazali się Brazylijczycy. W drugim spotkaniu, Serbowie ograli Finów również w czterech setach.

Ostatnim aktem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, były sobotnie pojedynki Brazylia vs Serbia i Polska vs Finlandia. Oba spotkania rozstrzygnęły się po trzech partiach – górą byli Polacy i Brazylijczycy. Ci drudzy, zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. Biało-czerwoni zajęli natomiast 2. miejsce. 

Dla Polaków był to ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 9-11 sierpnia. Biało-czerwoni zmierzą się z: Tunezją, Słowenią i Francją.

Klasyfikacja XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

1. Brazylia
2. Polska
3. Serbia
4. Finlandia

Nagrody indywidualne XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:
Najlepszy atakujący: Dawid Konarski (Polska);
Najlepszy blokujący: Karol Kłos (Polska);
Najlepszy zagrywający: Wallace (Brazylia);
Najlepszy przyjmujący: Mauricio (Brazylia);
Najlepszy libero: Lauri Kerminen (Finlandia);
Najlepszy rozgrywający: Fabian Drzyzga (Polska);
MVP: Yoandy Leal (Brazylia).