Kolejny przystanek: Suwałki


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę wezmą udział w X Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Oprócz gospodarzy i akademików, w turnieju wystąpią również ONICO Warszawa i Trefl Gdańsk.

Po wolnym poniedziałku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn we wtorkowy poranek rozpoczęli kolejny tydzień przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. Podopieczni trenera Paolo Montananiego w miniony weekend wzięli udział w turnieju „4 Puchary”, który został rozegrany w Gostycynie. W półfinale ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała niemiecki Netzhoppers KW 3:0. W meczu o złoto, akademicy z Kortowa po długim i wyrównanym boju, trwającym ponad 2 godziny i 40 minut, ulegli drużynie Trefla Gdańsk 2:3.

Spotkania towarzyskie w Gostycynie były pierwszymi, w których udział wzięli Jan Hadrava i Robbert Andringa. – Czułem się bardzo dobrze – przyznaje holenderski przyjmujący. – Co prawda po okresie 2-3 tygodni, kiedy grałem w reprezentacji na pozycji libero, trochę dziwnie było mi wrócić do gry jako przyjmujący i ataków na siatce. Reasumując, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Jak obecnie wyglądają treningi zespołu? – Jesteśmy ciągle na tym samym etapie, czyli pracujemy nad siłą, wytrzymałością i poprawą danych elementów – mówi Marcin Mierzejewski, drugi trener ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. – Zwracamy natomiast już większą uwagę na techniczne wykonanie pewnych elementów, takich jak blok czy obrona. Są już z nami Robbert i Janek, którzy dają dużo jakości w naszym zespole i dość szybko przyswajają nowe elementy, na których będziemy bazować podczas sezonu.

Holenderski przyjmujący zauważa również drzemiący potencjał w naszym zespole. – Potrzebujemy tylko trochę czasu, aby wyeliminować popełnione błędy. W ostatnich sparingach oddaliśmy wiele złych zagrywek, dlatego musimy skorygować ten elementy gry – podkreśla Robbert Andringa.

Kolejnym sprawdzianem dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn będzie X Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach, który odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę. W pierwszym dniu turnieju, akademicy w półfinale zmierzą się z ONICO Warszawa. Drugą parę stanowią MKS Ślepsk Malow Suwałki i Trefl Gdańsk. Zwycięzcy spotkają się ze sobą w sobotnim finale, a przegrani w meczu o 3. miejsce.

– Będziemy robić wszystko, aby wygrać oba spotkania – mówi Mierzejewski. – Są też sprawy, na które mocniej zwracamy uwagę. Są to np. rozwiązania w ataku i bloku czy gra na wysokiej piłce. Chcielibyśmy, aby podczas kolejnych sparingów, funkcjonowało to bardzo dobrze.

Początek piątkowego półfinału z udziałem Indykpolu AZS Olsztyn o godzinie 16:00. Sobotni mecz o 3. miejsce został zaplanowany na godzinę 11, a wielki finał – 13:00.