Kapitan zostaje w Olsztynie!


Robbert Andringa zostaje na dłużej w Indykpolu AZS Olsztyn. Przyjmujący przedłużył swój kontrakt do 2023 roku!

Dla Robberta Andringi, obecny sezon jest czwartym w Indykpolu AZS Olsztyn. Holenderski przyjmujący ma również najdłuższy staż w drużynie akademików. Dla porównania, dla Mateusza Poręby jest to trzeci sezon w stolicy Warmii i Mazur, a dla Wojtka Żalińskiego – drugi.

Robbert Andringa w tym sezonie dołączył do „Klubu 100”, czyli zawodników, którzy rozegrali więcej niż 100 spotkań w PlusLidze. W barwach Indykpolu AZS Olsztyn, przyjmującego oglądaliśmy na boisku 101 razy, podczas których zdobył 868 punktów – 678 atakiem, 121 blokiem i 69 w polu zagrywki.

„Zimny Olaf” będzie miał okazję do powiększenia swojego dorobku. Robbert Andringa przez najbliższe dwa sezony będzie dalej bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn! – Czuje się tutaj bardzo dobrze i to był główny powód podpisania nowego kontraktu – przyznaje Robbert Andringa. – Bardzo podoba mi się w Olsztynie, ludzie pracujący w klubie są bardzo mili, a współpraca z Danielem Castellanim dała mi bardzo wiele. Wierzę, że w przyszłym sezonie będziemy mieli mocną drużynę i dlatego również decydowałem się na pozostanie w Olsztynie.

Dla „Zimnego Olafa” będzie to piąty i szósty sezon w Olsztynie. – Podpisując pierwszą umowę, nie spodziewałem się, że zostanę tutaj tak długo. W siatkówce nigdy nie możesz być niczego pewien – klub może nie przedłużyć z Tobą współpracy bądź Ty byś chciał wybrać inną drogę. Cieszę się, że zostanę tutaj na kolejne dwa sezony – przyznaje kapitan Indykpolu AZS.

Cieszę się, że nasz Kapitan zdecydował się pozostać w Olsztynie na kolejne dwa lata – przyznaje Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Świadczy to na pewno, że jest zadowolony z pobytu w stolicy Warmii i Mazur. Będzie to dla Robberta piąty i szósty rok gry w Olsztynie. Nigdy w historii AZS Olsztyn, żaden obcokrajowiec nie występował sześciu lat. Reprezentant Holandii słynie z bardzo dobrej gry w defensywie i na pewno będzie w nowym sezonie ważną postacią w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn.

Robbert ceni sobie wygodę, komfort i relaks. Odpoczynek w domowym zaciszu po ciężkim treningu jest możliwy dzięki naszemu Sponsorowi – firmie DFM, producentowi mebli tapicerowanych, znanych w Polsce pod marką Livingroom. Zobacz film z wizyty Robberta w salonie Livingroom, w którym po polsku przekazuje radosną nowinę!