Indykpol AZS Olsztyn oddala się od 5 miejsca

W ostatnim, domowym spotkaniu w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów 1:3. Tym samym to rzeszowianie są bliżej zajęcia 5. miejsca na zakończenie sezonu. MVP – Klemen Cebulj.

Niedzielne spotkanie było ostatnim, domowym pojedynkiem Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie. Iławska publiczność, która zagościła w hali przy malowniczym Małym Jezioraku, obejrzała czterosetowy pojedynek. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur mecz rozpoczęła w składzie: Firlej, Andringa, DeFalco, Poręba, Averill, Butryn, Gruszczyński (libero).

Po wyrównanym początku pierwszego seta, od stanu 7:7 swoją przewagę zaczęli budować goście (7:11). Mimo to, akademikom dwukrotnie udało się wyrównać (12:12, 16:16). Później to jednak rzeszowianie znów przycisnęli i dzięki dobrej postawie m.in. Klemena Čebulja, Macieja Muzaja i Nicolasa Szerszenia, wygrali 25:21. Trener Javier Weber zdecydował sie na pierwszą zmianę. Jana Firleja na rozegraniu zastąpił Karol Jankiewicz.

W drugim secie przebudzili się Torey DeFalco i Karol Butryn. W tym sezonie od postawy właśnie tej dwójki zwykle zależy dobra postawa Indykpolu AZS. W miejsce Taylora Averilla na parkiecie pojawił się także Szymon Jakubiszak. Choć olsztynianie przegrywali 6:9, szybko odrobili stratę. Wygrali pięć kolejnych akcji i od stanu 11:9, nie oddali prowadzenia do końca partii. A nawet zwiększyli swoją przewagę, wygrywając 25:20.

Trener gości szybko zareagował na słabszą postawę swoich zawodników. Macieja Muzaja zastąpił Jakub Bucki. Resovia znów zaczęła dominować. Trzeci set był wyrównany tylko do stanu 10:10. W dalszej części goście bezlitośnie wykorzystywali błędy akademików. Efekt? Pewne zwycięstwo 25:16.

Niestety czwarta partia okazała się ostatnią. Choć Indykpol AZS walczył o doprowadzenie do tie-breaka, ostatecznie przegrał po emocjonującej walce 23:25. Spotkanie zakończył udanym atakiem Nicolas Szerszeń. To on i najskuteczniejszy zawodnik całego meczu Klemen Čebulj byli bohaterami Resovii.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw, Asseco Resovia Rzeszów prowadzi 1:0. Rewanżowe starcie odbędzie się w środę, 27 kwietnia o godzinie 17:30 w hali ,,Podpromie” w Rzeszowie. Będzie to ostatnie spotkanie sezonu dla obu drużyn. W przypadku remisu w obu starciach obowiązuje zasada ,,złotego seta”. Zwycięzca dwumeczu będzie miał okazję do zaprezentowania się w pucharze Challenge organizowanym przez federację CEV.