Damian Schulz: Staramy bawić się siatkówką

Staramy się bawić siatkówką z meczu na mecz. Nie patrzymy w tabelę. Co będzie to będzie. Teraz w każdym meczu musimy dawać z siebie sto procent a będzie dobrze – mówił najlepszy zawodnik spotkania Damian Schulz na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali w Hali Urania 3:1 ekipę Stali Nysa. Po dwóch pierwszych partiach wygranych przez akademików z Kortowa, w trzecim secie górą byli goście. Czwarty set należał jednak do olsztynian, którzy zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (51% do 43%), blokiem (10:6) i zagrywką (9:3). Nysanie natomiast minimalnie byli skuteczniejsi w ataku (52% do 51%). Najskuteczniejszym w ekipie Indykpolu AZS był Damian Schulz (22 pkt.), a w Stali Nysa – Wassim Ben Tara (27 pkt.)