Damian Schulz: Chcemy dobrze zakończyć sezon


– Motywacji nie trzeba szukać, bo gdy wychodzi się na boisko, to zawsze chce się wygrać. Chcemy utrzymać 9. miejsce po fazie zasadniczej i na pewno będziemy grać na 100%, aby tak się stało  – mówi Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn przed ostatnimi spotkaniami w tym sezonie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w fazie zasadniczej PlusLigi uplasowali się na 9 miejscu. To oznacza, że na zakończenie sezonu akademicy będą walczyć o 9. lokatę z GKS Katowice (10 miejsce po fazie zasadniczej). Pierwszy mecz odbędzie się w Katowicach, w poniedziałek, 22 marca o godzinie 20:30. Rewanż w Hali Urania kilka dni później – piątek, 26 marca, o godzinie 17:30. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. W przypadku remisu 1:1, będziemy świadkami tzw. złotego seta, granego do 15 punktów.

Czy mógł coś zrobić lepiej? Czy czuje zawód? Co chciałby pokazać sobie i kibicom na zakończenie sezonu? Tego dowiesz się z krótkiej rozmowy z Damianem Schulzem.

Mateusz Lewandowski: Faza zasadnicza zakończona na 9 miejscu. Czy czujesz zawód?

Damian Schulz: – Przed sezonem myślałem, że fazę zasadniczą skończymy na miejscach 5-8. Ostatecznie zajęliśmy 9 pozycję, więc tak – jest to zawód.

Co można było zrobić więcej bądź lepiej?

– Jeżeli chodzi o spotkania, które rozegraliśmy, to według mnie walkę o play-off przegraliśmy w dwóch meczach. Pierwszy, to porażka w Hali Urania z Cuprum Lubin zaraz po powrocie z izolacji. Drugie to spotkanie wyjazdowe w Nysie. Gdybyśmy te konfrontacje wygrali, to nasza sytuacja byłaby inna.

A co sam czujesz odnośnie swojej dyspozycji?

– Z całą pewnością ona falowała. Myślę, że tego przyczyną mogły być przerwy w grze, o których wspomniałem wcześniej.  Nie ma co jednak teraz gdybać, czy coś bym zmienił. Naszym celem jest utrzymanie 9. miejsca na zakończenie sezonu.

Od ostatniego meczu w fazie zasadniczej do pierwszego spotkania o 9. miejsce są dwa tygodnie. Jak obecnie zatem wyglądają treningi i gdzie szukać motywacji na ostatnie mecze w tym sezonie?

– Motywacji nie trzeba szukać, bo gdy wychodzi się na boisko, to zawsze chce się wygrać. Chcemy utrzymać 9. miejsce po fazie zasadniczej i na pewno będziemy grać na 100%, aby tak się stało. Jeśli chodzi o treningi, to ostatnie dni przepracowaliśmy trochę delikatniej.  Obecny tydzień nie będzie się różnił niczym innym, od pozostałych tygodni meczowych.

Co chciałbyś pokazać sobie i kibicom na zakończenie sezonu?

– Najlepiej dziesięć setów i złoty set, które zakończą się naszym zwycięstwem.