Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim meczu sezonu 2022/2023, ulegli przed własną publicznością PSG Stali Nysa 0:3. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zakończyli tym samym sezon na 8. miejscu.

W miniony piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli rywalizację o 7 miejsce na zakończenie sezonu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa 1:3. Chcąc wygrać dwumecz, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała wygrać aż cztery set – trzy w „normalnym” spotkaniu oraz jeden dodatkowy, tzw. złoty set, grany do 15 punktów.

W poniedziałkowym spotkaniu w Iławie, Javier Weber desygnował do gry: Pająka na rozegraniu, Karlitzka i Andringę na przyjęciu, Averilla z Jakubiszakiem na środku, Butryna na ataku i Ciunajtisa na libero. Siatkarze PSG Stali od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, pewnie zwyciężając 25:16. Argentyński szkoleniowiec akademików z Kortowa szukał zmian, wprowadzając m.in. Kamila Szymendere czy Jana Króla. Jednak na niewiele to się zdało, bowiem dobrze dysponowana tego dnia ekipa z Nysy, nie dała żadnych szans ekipie z Kortowa (17:25, 14:25), wygrywając w Iławie 3:0 oraz rywalizację o 7 miejsce.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn sezon 2022/2023 zakończyli na 8 miejscu. Nowy sezon wystartuje pod koniec października. Dziękujemy wszystkim Kibicom za wsparcie i doping!

DataCzasLigaSezonKolejka
24 kwietnia 202317:30PlusLigaSezon 2022/2023Rywalizacja o 7. miejsce

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska