Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali trzeciej porażki z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, tym razem ulegli na wyjeździe ekipie Trefla Gdańsk 0:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mikołaj Sawicki. W ligowej tabeli, olsztynianie wciąż są na 7. miejscu.

Przed rozpoczęciem piątkowego spotkania w trójmiejskiej Ergo Arenie, obie drużyny w ligowej tabeli dzielił tylko jeden punkt – Trefl miał ich 41, a Indykpol AZS – 40. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostało tylko 6 spotkań. – Mam nadzieję, że zagramy jako drużyna. Nie wywieram na sobie, ani nikt z drużyny, presji związanej z fazą play-off. Na każde spotkanie chcemy wyjść tak samo zmotywowani, aby je wygrać – mówił przed spotkaniem Szymon Jakubiszak, środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

W piątkowym spotkaniu z Gdańskiem ponownie nie zobaczyliśmy Mateusza Poręby. Środkowy akademików z Kortowa co prawda powrócił do treningów, ale potrzebuje jeszcze chwili, aby dojść do pełnej sprawności. Trener Javier Weber desygnował więc do gry: Pająka, Lipińskiego, Andringę, Jakubiszaka, Averilla, Butryna i Hawryluka (libero).

Olsztynianie dobrze rozpoczęli piątkowe spotkanie. Po asie serwisowym Karola Butryna, Indykpol AZS prowadził 4:3. Taki stan trwał tylko przez chwilę, bowiem dzięki atakom Mikołaja Sawickiego, Trefl wypracował dwupunktową przewagę (8:6). Z każdą kolejną akcją gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur wyglądała coraz lepiej – po asie Bartka Lipińskiego, to teraz goście byli o dwa „oczka” z przodu (14:12). Olsztynianie nie byli jednak w stanie powiększyć przewagi, a do końca seta trwała wyrównana walka – zakończyła się ona zwycięstwem Trefla 27:25.

Choć gospodarze rozpoczęli drugą odsłonę meczu od prowadzenia 2:0, to akademicy z Kortowa w mgnieniu oka odrobili straty i byli o punkt z przodu (4:3). W dalszej części seta, obie drużyny często wymieniały się na prowadzeniu, a dobrymi atakami popisywali się Andringa oraz Sawicki. Siatkarze Indykpolu AZS nie ustrzegali się jednak błędów, a po jednym z nich, Trefl prowadził 16:14. Mimo próby odrobienia strat w końcówce (w pewnym momencie przewaga Trefla wynosiła cztery „oczka”) gospodarze zwyciężyli 25:23 i prowadzili w całym meczu już 2:0.

Trzeciego i jak się później okazało, ostatniego seta piątkowego spotkania, obie ekipy ponownie rozpoczęły od walki punkt za punkt. Po trzech udanych zagrywkach Andringi, Indykpol AZS po raz pierwszy w tej partii objął prowadzenie (9:6).  Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo, bowiem dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Bołądzia, gospodarze doprowadzili do wyrównania (10:10). Siatkarze Trefla z każdą kolejną akcją grali coraz lepiej, nie dając sobie wydrzeć przewagi i pewnie zwyciężając 25:22, jak i całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Mikołaj Sawicki.

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
24 lutego 202317:30PlusLigaSezon 2022/202323 kolejkaMikołaj Sawicki

Miejsce spotkania

Ergo Arena
Ergo Arena, 1, Plac Dwóch Miast, Wejhera, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Sopot, województwo pomorskie, 81-731, Polska