Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli liderowi PlusLigi, Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Marcin Janusz.

Piątkowy mecz w Kędzierzynie-Koźlu poprowadził Marcin Mierzejewski. Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn starcie rozpoczęła w składzie: Jan Firlej na rozegraniu, Mateusz Poręba i Taylor Averill na środku, Robbert Andringa z TJ DeFalco na przyjęciu, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

W mecz świetnie weszli gospodarze. Rozpoczęli go od prowadzenia 5:1. Ale olsztynianie szybko wyrównali (5:5) i później długo dotrzymywali kroku zwycięzcom tegorocznej Ligi Mistrzów. W końcówce zbudowali sobie trzypunktową przewagę (19:16, 21:18), ale stracili ją (21:21) po dwóch asach Norberta Hubera. Grupa Azoty ZAKSA złapała właściwy rytm i wygrała pierwszą partię 25:23.

Drugiego seta kędzierzynianie kontrolowali od pierwszych minut. Prowadzili 9:5, ale wtedy akademikom udało się odrobić trzy punkty. Później jednak znów popełniali błędy i przegrali bardziej zdecydowanie – 20:25. To rozbiło drużynę z Olsztyna. W trzeciej i ostatniej partii przeważali tylko gospodarze. Liderzy PlusLigi pewnie wygrali 25:16. Statuetkę MVP otrzymał jednak Marcin Janusz.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rok 2021 zakończą dwoma spotkaniami wyjazdowymi. Akademicy z Kortowa, w niedzielę 19 grudnia, zmierzą się z Projektem Warszawa (godz. 14:45), a dzień później (poniedziałek, 20.12), w 1/16 Tauron Pucharu Polski podejmą SMS PZPS Spała (godz. 17:00).

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
10 grudnia 202120:30PlusLigaSezon 2021/202211 kolejkaMarcin Janusz

Miejsce spotkania

Hala Azoty
1A, Mostowa, Zacisze, Kędzierzyn-Koźle, powiat kędzierzyńsko-kozielski, województwo opolskie, 47-223, Polska