Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Trener Daniel Castellani dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Sobotnie spotkanie z Aluron CMC Wartą Zawiercie rozpoczęli więc: Przemek Stępień na rozegraniu, Dima Teryomenko i Mateusz Poręba na środku, Wojtek Żaliński z Rubenem Schottem na przyjęciu, Damian Schulz na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Prowadzili 8:4, ale akademicy szybko zniwelowali straty (11:11). Później jednak Aluron ponownie zaczął budować swoją przewagę – kolejno 16:12, i 20:15. Siatkarze Indykpolu AZS nie poddali się i zbliżyli na dwa „oczka” (20:18), co zapowiadało emocje do ostatniej akcji. I tak było, lecz z minimalnej wygranej 25:23 cieszyli się zawiercianie.

Drugi set zaczął się od prowadzenia akademików 3:1. Nie cieszyli się jednak z niego długo. Aluron CMC wyrównał już przy stanie 3:3, a chwilę później przejął inicjatywę (7:5). Indykpol AZS tanio skóry nie sprzedał i po kilku chwilach znów był o krok przed rywalem (10:9). I tak jak w pierwszym secie, tak i teraz sytuacja zmieniła się, gdy gospodarze wykorzystali chwilę słabości drużyny olsztyńskiej i wygrali trzy kolejne akcje (od 12:13 do 15:13). W końcówce goście znów zbliżyli się na jeden punkt (24:23), ale kolejną wymianę wygrali zawiercianie i prowadzili już w całym meczu 2:0.

Podrażnieni olsztynianie w trzeciej partii ruszyli do ataku – rozpoczęli ją od prowadzenia 3:0. Po trzech kolejnych akcjach był jednak remis. Choć akademicy z Kortowa walczyli o przedłużenie swoich szans w tym spotkaniu (prowadzenie 7:4 czy 13:10), to gospodarze chcieli wygrać bez straty seta i doprowadzili do wyrównania (15:15). Podopieczni trenera Igora Kolakovicia nie oddali przewagi, zwyciężając 25:20 i 3:0.

Siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn czeka teraz 11 dni przerwy. W kolejnym spotkaniu, akademicy z Kortowa zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów (środa, 16 grudnia o godz. 17:30). Będzie to także początek kolejnego „maratonu”, w którym olsztynianie rozegrają 3 spotkania w 6 dni (PGE Skra – 16.12, MKS Będzin – 19.12 oraz Grupa Azoty ZAKSA – 22.12).

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
5 grudnia 202014:45PlusLigaSezon 2020/202116. kolejkaPiotr Orczyk

Miejsce spotkania

HWS Zawiercie
Hala widowiskowo-sportowa OSiR II, 40, Blanowska, Ręby, Zawiercie Nowe, Zawiercie, powiat zawierciański, województwo śląskie, 42-400, Polska