Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Robbert Andringa zostaje w Indykpolu AZS!
Mateusz Lewandowski
2018-04-10 11:02:00
Zdjęcie do aktualności
Robbert Andringa w przyszłym sezonie również będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn! Kontrakt holenderskiego przyjmującego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.

Robbert Andringa swoją siatkarską karierę rozpoczynał w rodzimy Lycurgus Groningen Volleyball, w którym występował w latach 2008-2013. Z tym zespołem dwukrotnie zdobył srebrny (2012, 2013) oraz brązowy (2009, 2010) medal, a także wystąpił w europejskich pucharach. Zawodnik w swojej karierze występował także w Lindemans Aalst (Puchar oraz Superpuchar Belgii) oraz francuskim Stade Poitiers. Andringa jest również ważną postacią w reprezentacji Holandii.  

Od początku obecnego sezonu, Robbert Andringa broni barw Indykpolu AZS Olsztyn. W 29 rozegranych do tej pory spotkaniach, przyjmujący zdobył 248 punktów! Złożyło się na to 192 udanych ataków, 16 asów serwisowych i 40 bloków. Zawodnik niejednokrotnie pokazywał się również z dobrej strony w przyjęciu, stanowiąc ważne ogniwo zespołu w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Obecny sezon nie jest ostatnim, w jakim kibice mogli podziwiać holenderskiego przyjmującego w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt Robberta Andringi z klubem ze stolicy Warmii i Mazur został przedłużony o rok!

- Czuję się tutaj bardzo dobrze – przyznaje Robbert Andringa. – Cieszę się, że mogę grać w topowym klubie, w jednej z najlepszych lig na świecie. Negocjacje nie trwały zbyt długo, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Mam już pewne informacje, jak będzie wyglądała drużyna w przyszły sezonie. Oczywiście, nie chcesz grać w zespole, który poziomem będzie się negatywnie różnił od tego, który jest obecnie. Wiem, że tak nie będzie, dlatego decyzja o pozostaniu w Olsztynie na kolejny sezon nie była zbyt trudna.

Zadowolenia z przedłużonej umowy nie kryje również Tomasz Jankowski, Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza, ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna – mówi Tomasz Jankowski. – Bardzo mu się podoba w naszym mieście i jest zadowolony ze współpracy z trenerem Roberto Santillim. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej, Indykpol AZS Olsztyn w niedzielę, zmierzy się w Hali Urania z MKS Będzin (godz. 14:45). Bilety na to spotkanie do nabycia w siedzibie Klubu (ul. Oczapowskiego 12), Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja) oraz sklepie EYE Sport (ul. Kościuszki 43)!

 

Aktualności