Wygrywamy Memoriał Z. Ambroziaka!
Mateusz Lewandowski
2017-09-17 16:30:00
Zdjęcie do aktualności
W Wielkim Finale Memoriału Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali z Lotosem Treflem Gdańsk 3:2!

Dla obu zespołów było to szóste spotkanie podczas okresu przygotowawczego. Trzy razy wygrywali gdańszczanie, a dwukrotnie smak zwycięstwa zaznali siatkarze Indykpolu AZS. Mecz lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po ataku Kuby Kochanowskiego prowadzili 3:1. Podopieczni trenera Roberto Santilliego wykorzystywali kontrataki, przez co utrzymywali trzy punkty przewagi (9:6). Ponadto ekipa z Gdańska popełniała proste błędy, co skrzętnie wykorzystywali siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się ich zwycięstwem 25:18.

Dobra gra akademików z Olsztyna była widoczna również w drugim secie. Kiedy udanym kiwnięciem punkt zdobył Jan Hadrava, na tablicy wyników widniał wynik 3:1. Dokładając do tego trzy asy z rzędu Kuby Kochanowskiego oraz Tomasa Rousseaux, Indykpol AZS prowadził aż 12:4. I mimo, że gdańszczanie próbowali odrabiać straty, to dobrze sprawujący się w obronie oraz kontratakach zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur nie pozwolili sobie na stratę przewagi. Odsłona zakończyła się ich pewnym zwycięstwem 25:15.

Podrażnieni gdańszczanie od początku trzeciej partii ruszyli po ataku – po skutecznym bloku pary Schulz-Grzyb, Lotos Trefl prowadził 3:0. Podopieczni trenera Robeto Snatilliego za wszelką cenę chcieli zakończyć spotkanie w trzech setach – efektem tego było szybkie doprowadzenie do remisu (6:6). Z przodu zawsze byli jednak siatkarze znad Morza, a po ataku Ferensa było 13:11 dla Trefla. Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego złapali wiatr w żagle i przedłużyli swoje szanse w meczu, wygrywając trzeciego seta 25:19.

Czwarta odsłona i ponownie z przodu Indykpol AZS - po ataku z drugiej linii Rousseaux, olsztynianie prowadzili 3:0. Popularne „Indyki” powiększały swoją przewagę, a punkty dokładali Miłosz Zniszczoł i Jan Hadrava (10:5). I wydawać się mogło, że ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie dowiezie zwycięstwo do końca partii, to ponownie dali o sobie znać gdańszczanie. Siatkarze Trefla byli skuteczniejsi na siatce i dzięki temu doprowadzili do wyrównania (20:20). O losach partii zadecydowała końcówka, w której lepsi byli zawodnicy z Gdańska, wygrywając 25:23.

Tie-break lepiej rozpoczęli olsztynianie, od prowadzenia 2:0. I mimo, że siatkarze Trefla doprowadzili do wyrównania (2:2), to ponownie ekipa ze stolicy Warmii i Mazur odskoczyła swojemu rywalowi na dwa punkty przewagi. Po ataku Rousseaux, olsztynianie przy zmianie stron prowadzili 8:5. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem olsztynian 15:13, jak i całe spotkanie 3:2!

Indykpol AZS Olsztyn zajął 1. Miejsce w Memoriale Zdzisława Ambroziaka!

Najlepiej blokujący - Kuba Kochanowski

Najlepiej broniący - Tomas Rousseaux

MVP - Paweł Woicki

W ostatnim przedsezonowym turnieju, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zagrają w piątek i sobotę w Starachowicach.

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (25:18,25:15,19:25,23:25,15:13)

Indykpol AZS: Woicki, Zniszczoł 6, Kochanowski 17, Rousseaux 26, Andringa 11, Hadrava 18, Zabłocki (libero) oraz Makowski, Kańczok 1, Zniszczoł, Pliński 1

Lotos Trefl: Kozłowski 2, Grzyb 11, Ferens 15, Schulz 18, Niemiec 3, Mika 6, Majcherski (libero) oraz Jakubiszak 13, Tomczak 1, Olenderek (libero)