Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Nowy trener zaprezentowany!
Mateusz Lewandowski
2017-04-11 15:40:00
Zdjęcie do aktualności
We wtorkowe przedpołudnie w gościnnych progach Hotelu Wileńskiego odbyła się konferencja prasowa, podczas której został przedstawiony nowy trener Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2017/2018 – Roberto Santilli.

Na konferencji prasowej byli obecni: Tomasz Jankowski - Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZW UWM S.A w Olsztynie, Andrea Gardini – obecny trener Indykpolu AZS Olsztyn oraz Roberto Santilli, który od przyszłego sezonu będzie szkoleniowcem olsztyńskich akademików.  Tomasz Jankowski na wstępie odniósł się do nietypowej sytuacji w historii klubu. -  Myślę, że po raz pierwszy w historii klubu przed zakończeniem sezonu spotykamy się z dwoma trenerami – tym, który skończy pracę w naszej drużynie oraz z tym, który ją rozpocznie – tłumaczy Tomasz Jankowski. - Trudno będzie mi się pożegnać z Andreą Gardinim. Pracujemy ponad 2 lata i oprócz relacji na linii Prezes-Trener, staliśmy się również przyjaciółmi. Muszę przyznać, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Z całą pewnością władze klubu będą zadowolone z osiągniętego wyniku. Gdy spojrzymy na nasze możliwości organizacyjno-finansowe, to uważam, że osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Naszym celem jest zwycięstwo w jutrzejszym meczu o 5. miejsce i mam nadzieję, że na takiej pozycji zakończymy rozgrywki.

Prezes klubu odniósł się również do sytuacji z zakontraktowaniem Roberto Santiliego na stanowisku pierwszego trenera Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2017/2018. - Na początku lutego złożyliśmy propozycję przedłużenia kontraktu trenerowi Gardiniemu. Poprosił on o czas do namysłu, bowiem otrzymał kilka ofert. Uszanowaliśmy to, daliśmy sobie czas lecz jednocześnie rozglądaliśmy się po rynku, których trenerów mogliśmy zakontraktować, gdyby Andrea od nas odszedł. Chciałbym podkreślić bardzo dobrą współpracę między naszym klubem, a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pewnego dnia zadzwonił do mnie Sebastian Świderski, prezes ZAKSY i powiedział, że Andrea Gardini jest dla niego numerem jeden.

I dodaje: - Jest mi smutno, że trener Gardini odchodzi od nas, ale z drugiej strony cieszę się, że wypromował się on w naszym klubie. Gdy wiedzieliśmy, że Andrea Gardini odejdzie, rozpoczęliśmy rozmowy z potencjalnymi kandydatami na to stanowisko. Roberto Santilli był dla nas numerem jeden. Szybko doszliśmy do porozumienia, a ponadto mamy wspólną wizję. Szukaliśmy trenera, który ma doświadczenie również w PlusLidze.

Trener Andrea Gardini w Olsztynie zadebiutował 29 grudnia 2014 roku w meczu z Cuprum Lubin. Przez 2,5 roku włoski szkoleniowiec poprowadził Indykpol AZS w 81 spotkaniach (wliczając rewanżowe starcie z… Cuprum Lubin. – Jestem bardzo smutny, że opuszczam Olsztyn, ponieważ spędziłem tutaj udany czas – mówi Andrea Gardini. – Podobało mi się wszystko, zarówno organizacja w klubie, samo miasto jak i jego mieszkańcy. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy. Myślę, że zostawiam bardzo interesujący zespół. Wykreowaliśmy drużynę, która ma swój styl gry i charakter.

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął już w 1991 roku. W swoim CV ma również doświadczenie związane z pracą w PlusLidze. W latach 2007-2010 Santilli był trenerem Jastrzębski Węgiel, gdzie na koniec jego pracy w Jastrzębiu, drużyna wywalczyła srebrny medal i Puchar Polski. W 2015 roku włoski szkoleniowiec był  opiekunem MKS Banimexu Będzin (2015), a w ostatnim czasie prowadził on reprezentację Australii (2015-2016).

- Bardzo dziwnie się czuję, ponieważ pierwszy raz uczestniczę w konferencji prasowej, gdzie siedzę obok mojego poprzednika – mówi Roberto Santilli. – Jestem szczęśliwy, że wracam do Polski po kilku latach. Po raz pierwszy trafiłem tutaj dziesięć lat temu i byłem jednym z pierwszych włoskich trenerów w PlusLidze. Wszyscy pytali mnie, dlaczego wybieram się do Polski do pracy. Po latach mogę powiedzieć, że absolutnie nie żałuję tamtej decyzji. W Polsce świetnie się czuję. Przede mną trudne zadanie, ponieważ wiem, że niemal każdy w Olsztynie ma dobre wspomnienia z trenerem Gardinim. Cieszę się, że – mówiąc żartobliwie – włoska mafia trzyma się tutaj dobrze.

Ostatnim spotkaniem Andrea Gardiniego w Olsztynie, jak i ostatni mecz sezonu 2016/2017, będzie jutrzejsze starcie z Cuprum Lubin (godz. 18). Bilety wciąż do nabycia w siedzibie klubu, a kasa biletowa Hali Urania będzie otwarta od godziny 16!

 

Aktualności